CHÂTEAU MAUCOIL 1895

Červené víno
2018
AOC CÔTES DU RHÔNE VILLAGES
GÉNÉRAL AGRICOLE 2020 PARIS

Z historie: Po prvním výskytu fyloxéry ve Francii v roce 1865 zasáhla tato choroba v roce 1866 i vinice v Châteauneuf du Pape. Během následujících 10 let byly zničeny dvě třetiny zdejších vinic. Naštěstí, naroubování nových odrůd odolných proti fyloxéře umožnilo celkové obnovení vinice. Mšice během dalších let zmizely a v roce 1895 byl pozemek nově osázen odrůdou Grenache.

Půda je tvořena podkladem z pískovce mořského původu z období Miocénu, pokrytého usazeninami. Povrch je pokryt naplavenými oblázky.

Složení: 100 % Grenache noir

Hrozny jsou sbírány výhradně ručně a dvakrát tříděny po jednotlivých bobulích. Po kompletním odstopkování putují do betonových nádrží k fermentaci při nízké teplotě (asi 10 °C) po dobu 7 dní. V následujících třech týdnech probíhá přečerpání a provzdušnění při teplotě 28 °C. Víno je šlechtěno 18 měsíců v sudech z francouzského dubu o objemu 360 litrů, jejichž výrobcem je proslulý François Frères.

Víno má krásnou a jiskřivou rubínovou barvu, vůně je elegantní, s tóny černých oliv a červených plodů, třísloviny v chuti jsou výrazně elegantní.

Zlatá medaile - GÉNÉRAL AGRICOLE 2020 PARIS

Zlatá medaile – VIGNERONS INDEPENDANTS 2020

 

Degustační poznámka - vynikající, jedinečné! Těžko si představit typičtějšího reprezentanta překrásných vín ze starých vinic.

 Cena:399,00 Kč
Cena / kg: