LES HAUTS DE CASTELLAS

Červené víno
2014
CRU VACQUEYRAS

Chuť tohoto vína ze starých vinic je neobyčejně plná, hřejivá a bohatá, s tóny kandovaných černých plodů, se sametovými tříslovinami a nádherným lékořicovým závěrem. Je to typické a špičkové Vacqueyras, pikantní a ovocné, s vynikajícím potenciálem pro zrání. Slovo "Castellas" pochází z provensálského nářečí a znamená zříceninu zámku. Pozůstatky zámku Chateau de Vacqueyras vypráví o dávno uplynulých časech. Staletí stojí nad městem i vinicemi se starými keři odrůdy Grenache, které se pěstují na skalnatých terasách pokrytých říčními oblázky.

Složení: Grenache, Syrah

Doporučeno podávat při pokojové teplotě a hodinu předem dekantovat: 16 - 18 °C

Toto víno je ideální pro výjimečné příležitosti. Hodí se například ke kapounovi pečenému na lanýžích nebo holubům nadívaným foie gras.

 

Degustační poznámka: Castellas má v popisu, že se hodí k výjimečným příležitostem. Někdy mně ta poezie popisů od vinaře trošku vadí (myslím, že by se dalo obejít i bez toho), ale tady není co vytknout. Víno pro sváteční příležitost, krásně prostřenou tabuli, větší naleštěné sklenice, aby ta mohutná a ušlechtilá vůně mohla působit. Víno opulentní, bohaté, slavnostní. Tečka.


Původní cena: 479,00 Kč
Cena:449,00 Kč
Cena / kg:

castellas-vineta